Prečo mentorujem / môj príbeh

Desať rokov som pracovala ako asistentka. Vtedy nám nehovorili takto vznešene, boli sme jednoducho sekretárky. V práci som cítila, že kapacita môjho mozgu si žiada viac. Rozhodla som sa pokračovať v štúdiu jazykov a stala som sa tlmočníčkou pre jazyk ruský vo vedľajšom pracovnom pomere. Jedného dňa ma oslovila rakúska firma, pre ktorú som už prekladala reklamné prospekty a pozvala ma tlmočiť na výstavu do Kyjeva.

Teraz alebo nikdy, povedala som si, a chopila som sa príležitosti ukázať, čo vo mne je. Východnú mentalitu milujem, ako obchodník som sa narodila a schopnosti riadenia a komunikácie som dostala do vienka tiež, takže som sa v práci na výstave cítila ako ryba vo vode.

Príležitosť na seba nedala dlho čakať a ja som pre túto firmu začala pracovať vo vyššej manažérskej pozícii. Moje požiadavky na zaškolenie vyriešil môj šéf veľmi elegantne:

Manažérske školenie ...tvoj manžel, bývalý šéf a aj ja sme dobrí manažéri... od nás sa všetko naučíš...

Obchodné zručnosti ...obchodníkom sa človek alebo narodí, alebo sa ním nikdy nestane. Ty si sa ním narodila...

Nemecký jazyk ...základ máš a ostatné sa naučíš počas práce...

Po pár rokoch som v tejto firme riadila obchod a marketing v niekoľkých krajinách východnej Európy a pobočku na Ukrajine, ktorú som zakladala a budovala v podstate "na zelenej lúke".

Ako som to všetko zvládala, ani neviem. Vtedy dokonca ani nebol priestor sa nad tým všetkým nejako zamýšľať. Čas plynul veľmi rýchlo. Odlety, prílety, klienti, výstavy, práca v kancelárií raz v Nitre, inokedy v Kyjeve, Moskve, Minsku, či iných krajinách.

Dnes to už nazvať viem. V mojej práci ma v podstate riadila intuícia. Intelekt jej uvoľnil toľko priestoru, koľko bolo potrebné. Pracovali v súlade a rovnováhe.

Pokiaľ sme nastavení na najvyššie hodnoty, a tými je pravda a čistota, pokiaľ je v manažmente človek pre nás najvyššou hodnotou, pokiaľ sa v obchode riadime pravidlom win-win, a pokiaľ je práca, ktorú robíme tým, čo nám bolo dané do vienka je dobré nechať priestor svojej intuícii aj v takých oblastiach, ako je obchod, či manažment.

Práve toto sú oblasti, v ktorých rada pomôžem svojou radou, či skúsenosťou. Už len zlepšením komunikácie viete napredovať vo viacerých smeroch súčasne. Umenie odovzdať svoje slová a myšlienky druhej strane tak, aby pochopila presne to, čo a ako chceme povedať, vám otvorí dvere k spokojnosti vo vašom pracovnom, ale aj osobnom živote.

o mentoringu

Naša stránka využíva cookies pre zabezpečenie 100% funkčnosti.